Program Festivalu 2018:

 

Předběžný časový harmonogram

 

26. 9.    Dobrodružné jízdy pro děti Mateřských škol a žáky I. stupně Základních škol

08.30 – 09:00h                Prezentace vedoucích posádek (učitelů).

09.00 – 09:30h                Společné slavnostní zahájení u pódia s dětským představením.

09.30 – 11.30h                Dobrodružné jízdy na dračích lodích s plněním úkolů na vodě.

12.00 – 13:00h                Vyhlášení všech zúčastněných družstev.

 

27. 9.    Závody II. stupně základních škol a Středoškolský putovní pohár

08.30 – 08:50h                 Prezentace vedoucích posádek a učitelů

08.50 – 09:20h                 Společné slavnostní zahájení a přestavení všech přihlášených týmů u pódia

09.20 – 13:00h                 Závody na dračích lodích

13.00 – 13:30h                 Vyhlášení výsledků

 

28. 9.    Vodácký den pro veřejnost

14.00 – 14:30h                 Oficiální zahájení programu

14.00 – 18:30h                 Množství aktivit a atrakcí jak na vodě, tak na břehu pro děti i dospělé

                                        Nezávodní projížďky na dračích lodích pro veřejnost

16.30 – 17.30h                 Závody rychlostních kajakářů - štafety benjamínků s dospělými závodníky

17:30 – 18:30h                 Oficiální tréninkové jízdy pro přihlášené posádky 11. ročníku Festivalu

18.00 – 18:30h                 Pohádkové představení pro děti

 

29. 9.    11. festival dračích lodí aneb Neoficiální Mistrovství světa amatér. posádek

08.30h                             Porada Kapitánů, Městská plovárna

09.00h                             Slavnostní zahájení, nástup, představení a defilé všech posádek na pódiu, tanec draka

10.00h                             První start v disciplíně Dračí biatlon

11.30h                             NEOFICIÁLNÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA 2018, trať 160m

15.30h                             Slavnostní vyhlášení výsledků 

17.00h                             Gladiátorské sprinty na osvětlené trati 50m

17:30h                             Začátek vystoupení živé kapely Team revival Znojmo

18:00h                             Zapálení Dračí Vatry

19.30h                             Finále Gladiátorských sprintů

20.00h                             Ohňostroj z hladiny řeky Dyje

 

V průběhu dne se na podiu představí několik vystoupení místních Znojemských umělců z řad dětí i dospělých. Celým dnem tak jako i v předchozích dnech provází programem moderátor akce společně s DJ.

 

________________________________________________________________________________________________________________________